5. třída 2013/2014

 

Ahoj, vítáme tě v naší třídě.

Snažíme se ve škole nezlobit. Ale moc nám to zatím nejde. Slibujeme, že se budeme učit, nosit úkoly, nebudeme se prát, hádat se a žalovat.

 

 

 

Kdo chodí do naší třídy:

Erinka:    Při stvoření člověka zapomněli naplánovat štěstí.

Vašek:     Dynamo.

Honza:    Štěstí si můžeš koupit.

Filip:       Viktorka vyhraje Evropskou ligu.

Mikuláš:  Těším se na Lipno na LEGO.

Janina:    Mám ráda zvířátka.

Terezka:  Mám ráda dinosaury a koně.

Matyáš:    Fandím New Yersey Devils a Boston.

Ivča:        Mám ráda kočky a psy.

Marek K.: Sparta je nej.

Saša:       Mám ráda koně.

Kája:        Rád stavím modely starých lodí.

Michael:    Mám rád planety.

Peťa:        Mám rád modely starých aut.

Ivanka:     Mám ráda pejsky.

Denča:     Mám ráda kočky a psy.

Marek Ř.: Máme doma kohouta.

Liborek:   Mám rád pejsky.

Výlet do ZOO

 
Cesta do Jihlavy trvala 3 hodiny. V Jihlavě to bylo super. Spousta úžasných zvířat a ten tobogán byl fakt moc moc super. Nejdříve jsme paní učitelku nemohli na tobogán přemluvit, ale potom nám to dovolila. A když jedete na tobogánu dolu, je to úplně nádherné. A v 16:00 jsme jeli zpět. Cestou tam i zpět jsme byli my brložští hodní ale chvalšinští ne. Stany jsme postavili celkem rychle. Ale k chatě dojít to bylo delší. Všichni jsme byli do půlnoci vzhůru. V pět ráno se vzbudili kluci a udělali nám budíček. Poslední vstávali v sedm ráno. 
                                                                                                           Tereza
 
Jeli jsme do Jihlavy do ZOO. Bylo tam hodně zvířat. Byli tam levharti, gazely, gepardi, tygři, žirafy, sup, orel mořský, sýček obecný, lemur kata, surikaty, netopýři apod. Potom jsme přijeli zpátky do Brloha. A šli jsme na chatu stanovat. Když jsme přišli k chatě, tak jsme vybalili stany a postavili je. Ten den jsme ještě upekli buřty a pak jsme tam hodinu seděli u ohně a pak jsme šli do stanu spát. Druhý den jsme měli dvě snídaně. Jednu jsme měli v sedm hodin a druhou v osm hodin. Pak jsme odešli domů.
                                                                                                            Michael
 
6.6. jsme jeli do ZOO. Jeli jsme autobusem 3 hodiny. Dorazili jsme do Jihlavy okolo 11 hodiny. S námi ještě jela 5. třída z Chvalšin. V ZOO to bylo dobrý, akorát bylo vedro. Bylo tam dětské hřiště a lanové hřiště a veliký tobogán. Byly tam africké domy a v jednom z nich byli netopýři a výr - létali tam na volno. Domů jsme jeli ve 4 hodiny. Když jsme dorazili do Brloha, šli jsme na Mysliveckou chatu. Tam jsme rozdělali stany a oheň už byl rozdělaný, tak jsme si šli opékat buřty. Byli moc dobrý. Poté jsme se šli strašit. Pak jsme šli spát. V 5 ráno nás vzbudili kluci. V 8 jsme šli snídat. Až jsme se nasnídali, někteří šli domů a někteří domů jeli autem. Bylo to super. Moc jsme se nevyspali.
                                                                                                             Jana, Ivana S., Erina


DEN DĚTÍ

Dne 30.5. jsme měli Den dětí. Přinesli jsme si různé hry a někteří žáci vařili různé pokrmy. Např. kuře s bramborem, perník atd. Den proběhl příjemně a po 4. vyučovací hodině a po vydatném obědě jsme šli domů.

                                                                                        Marek Ř.

 

Dne 30.5. jsme měli dětský den a vařili jsme. Udělali jsme skupinky. Všichni jsme ale vařit nemuseli. Na příklad kluci nechtěli vařit, tak mohli hrát stolní hry. Když jsem dovařili, tak jsme si navzájem ochutnávali.

                                                                                      Ivana M.  

Den Evropy

Bylo to pěkné. Plnili jsme úkoly - házení míčkem do hvězdy, kolo štěstí, puzzle, kvízy. Za splněné úkoly jsme dostávali čárky a za pět čárek jsme si mohli vybrat dárek. 

                                                                                            Saša, Denda

 

Skládali jsme puzzle. Házeli jsme míčkem. Točili jsme kolem štěstí a otázek (sportka). Psali jsme test. Kdo měl 5 věcí správně mohl si vybrat dárek.

                                                                                            Petr, Mikuláš

Hod míčkem, skládali puzzle, test na vlajky, kvíz na města, kvíz na kolotoči. Pěkné.

                                                                                            Libor

Den Evropy

Den v přírodě s mimořádnými situacemi

 

V pátek 9.5. jsme šli na velmi dlouhou procházku. První zastávka byla u pily. Tam jsme měli provázky a míček. Každý měl jeden provázek, ve prostřed byl kroužek a na něm míček. Museli jsme spolupracovat, aby míček nespadl. Další zastávka byla u velkého dubu s číselm 402, tam jsme hráli "divadla". V jednom divadle bylo přepadení, v druhém zlomená noha a ve třetím popáleniny třetího stupně (než ho vytáhli). Úkolem bylo zavolat rychlou pomoc (policie, záchranka a hasiči. Pak jsme měli zastávku v lese, tam byla další divadla: krvácení, zlomená noha, úpal, zástava srdce. Poslední zastávka byla na myslivecké chatě. Dva z týmu schovávali papírky tří barev (na druhé straně byly obrázky). Jeden ze schovávajících šel do jiného družstva a skládal puzzle z dílků, co přinášeli ostatní z týmu. Nakonec jsme tam museli pár papírků nechat, museli jsme spěchat na oběd.                                                                                                                   Tereza a Ivana S.

Divadelní představení Svatý Vojtěch

 

V úterý 29. dubna jsme měli ve škole divadlo. Přijeli nám zahrát z divadelního souboru Rovnátka. Moc se mi to líbilo, bylo to naučné. Nejvíc se mi líbilo, jak běhali mezi námi. Myslím, že se jim to povedlo. Byla to nuda. Chtěla bych, aby přijeli znova. Hráli svatého Vojtěcha. Přišlo mi nefér, že ozbrojenej vousáč jde na biskupa jen kvůli tomu, že šel do háje zasvěceného pohanským bohům. Bylo to pěkné.                                    žáci 5. třídy

Zdravá pětka

 
Přijela k nám zdravá pětka. Dávala nám různé otázky ohledně zdravého jídla a pak jsme soutěžili. Na konci jsme dělali různé obrázky z ovoce a zeleniny.         Saša
Paní nás rozdělila do 4 skupin a soutěžili jsme: ochutnávali jsme různé druhy jídla.      Denisa
Za dvě hodiny jsme se toho mnoho dozvěděli. Bylo to zajímavé a poučné. Sbírali jsme zdravé pětky (papírové pěníze). Dá se říct, že jsme se naučili jíst zdravě. Nakonec jsme vytvářeli z ovoce a zeleniny obrázek a pak jsme to snědli.     Jana
Docela se mi to líbilo, ale mohlo to být delší. V té akci jsme zjistili, zda umíme ovoce a zelninu poznat pouze podle chuti, zda víme, co jíst máme a co ne. Vyhrálo modré družstvo.     Tereza

Masopustní rej

 
V úterý 4.3. se žáci učili v maskách a pak se procházeli po škole a plnili různé úkoly.
 
 

Doba ledová v naší třídě.

Nebojte se, u nás je teplo. A žáci jsou hodní. Proto jsem je vzala na výstavu "Giganti doby ledové". A zde už jsou jejich postřehy:

24.2. jsme jeli do ČB na výstavu Gigantů doby ledové. Vyjeli jsme v 7:30 z Brloha, dojeli jsme V 8:30. Šli jsme do DDM, tam jsme dostali za úkol nakreslit zvíře z výstavy. K tomu napsat báseň nebo povídku. Potom jsme šli na výstavu. Výstava se nám líbila.            Iva S., Tereza, Kája, Michal

Jeli jsme na výlet do ČB na výstavu gigantů doby ledové. Bylo to tam pěkné. Zvířata byla jako živá. Bylo jich tam asi 16. Dělali jsme tam skupinovou práci. Jeli jsme tam se šesťákama. Bylo to moc hezké.        Saša, Erina, Jana

Dne 24.2. naše třída spolu s 6. třídou jela na výlet. V průběhu cesty se autobus postupně zaplňoval. Vaška vyhodila z místa nějaká paní. Když jsme dorazili na místo, šli jsme do DDM a potom, když jsme šli na výstaviště, málem Michala Borovku srazil cyklista. A měl k tomu připomínky (nadávky). Poté jsme dorazili na výstaviště. Viděli jsme 15 exponátů zvířat doby ledové př. mamut, šavlozubý tygr. Divili jsme se, jak byli pravěcí tvoři velcí. Potom jsme šli na zastávku a jeli jsme domů. Bylo to hezké a naučné.        Marek Ř., Honza, Vašek, Mates, Filip, Marek K.

Libila se nám výstava. Viděli jsme lenochoda, tygra, jednorožce, býka. A byli jsem v obchodě.   Libor

Dne 24.2.2014 jsme jeli na výlet na "Giganti doby ledové". Když jsem jeli autobusem, tak byl úplně přeplněný. Protože šesťáků je 12 a nás 18, takže nás bylo 30. A lidé byli asi naštvaní, že musí stát, ale mi za to nemůžeme. Potom jsme vystoupili a šli jsme do domu dětí a mládeže. Ukázala nám to tam nějaká paní a pak jsme dostali práci od naší paní učitelky. Potom jsme se nasvačili a šli jsme na výstavu. Byla to dlouhá cesta. Už nás bolely nohy, ale chtěli jsme vidět tu výstavu. Po výstavě - kdo chtěl- šel si něco koupit do MC´Donalds. A jeli jsme autobusem zase domů.                  Iva M.

Dne 24.2.2014 jsme jeli do ČB na výlet na "giganti doby ledové". Bylo tam hodně gigantů doby ledové (zvířat). Jeli jsme autobusem (ráno), bylo tam narváno (hodně lidí). Viděli jsme zvířata, která zde žila před deseti tisíci lety.        Denisa

 

A to není vše. Žáci budou s materiálem z výstavy pracovat ještě v hodině výtvarné výchovy. Dílka jsou vystavena v naší třídě.

 

 

Giganti doby ledové

Vlastivěda

Dne 14. 1. jsme hráli vlastivědné divadlo. Hráli jenom někteří z nás. První šli Marek Ř. a Marek K. Hráli to třikrát. Nejdřív nešla kamera, pak byl hluk a do třetice všeho zlého šly dvě holky na WC. Potom hrála Erina s Janou. Jako třetí hrál Mates s Karlem. Bohužel se jim to nepovedlo podle představ. Jediné co Karel dělal bylo - bum, prásk. Potom hrál Filip a Honza. Bylo to dobré. A to bylo vše, protože se vybila baterka (v kameře).

                                                                                Marek Ř. a Filip

Polovina se konala za dveřmi, ale ten zbytek hodnotím na výbornou. T.G. Masaryk, 1. republika, atentát na Ferdinanda d´Este, atentát na Heidrycha. Povedlo se nám to. Škoda, že jsme to neviděli celé.                                                                         Tereza

Naše divadla se vydařila. Každé divadlo bylo moc krásné. Divadla se týkala historických témat od M. Terezie do 2. světové války.

                                                                                  Saša, Jana, Erina

Vánoční besídka u nás ve třídě

 
Nejprve jsme si hráli s hrami co jsme si přinesli. Potom jsme si zpívali a když jsme rozbalovali dárky, tak se zrovna spustili koledy na počítači. Po rozbalování jsme stříhali stromek, byl to pěkný den.
Moc se nám to líbilo, jedli jsme cukroví a stříhali jsme stromeček.
Bylo to super. Mohli jsme jíst cukroví a to hlavní - nemuseli jsme se učit.
Besídka se mi líbila.                                            žáci 5. třídy

Besídka u nás ve třídě

Předvánoční besídka

 

Vánoční besídka a její nacvičování

.......Nejdříve jsme se rozhodovali, co budeme hrát. Vyhrála to "ZLATOVLÁSKA". Asi tak od konce listopadu jsme začali nacvičovat.

Nacvičovali jsme ve třídě. (Naše třída je docela velká, ale máme tam také hodně lavic, které jsme vždy před nacvičováním, museli

posunout k tabuli). Později, když uklidili tělocvičnu, jsme chodili občas i tam. 18.prosince byla velká generálka před závěrečným večerním

vystoupením.

Když přišla naše třída na řadu, vše probíhalo tak, jak mělo. Akorát při nástupu princezen na scénu, spadl na jednu z nich strom - a hned

dvakrát:)

Diváci se "alespoň" zasmáli.

Myslím, že se nám besídka povedla.  A JESTLI JSTE TAM BYLI, MŮŽETE TO - MOŽNÁ - POTVRDIT.

 

                                                                                                              Ivča Máčová

 

Předvánoční besídka

Mikuláš u nás ve třídě 

 
Dne 5. prosince naší třídu navštívili čerti spolu s Mikulášem a dvěma anděly. Čerti vypadali velice důvěryhodně. Bohužel se ukázalo, že důvěryhodní nebyli. Přinesli si metly a hrubě švihali dva žáky. Učitelka je musela vyhodit. Bylo divné, že například žáky 4. třídy trestali o hodně mírněji. Jeden žák naší třídy měl týden nato ještě modřiny.                                     Marek Ř., Marek K. a Filip

Divadlo

 
Byly tam popelnice na různé odpadky. Modrá byla na papíry, žlutá na plasty a zelená je na sklo.
                                                                                                    Kája a Mates

DEN VLNY

Dne 1.11. se naše a 6. třída zúčastnila plstění vlny. Vyzkoušli jsme si čištění vlny, předli jsme na kolovratu a zjistili jsme, že ovcí jsou tři druhy - na maso, na vlnu a na mléko. Pak jsou ještě smíšeniny těchto druhů. Potom jsme od paní učitelky dostali kousek vlny a jehly. Poté jsme vlnu smotali a bodali do ní jehlami do té doby, dokuď nedržela a nebyla kulatá. Pak nám dali oranžovou vlnu a tou jsme kouli obalili a napíchali. Pak jsme dostali hnědou vlnu a udělali jsme štopku, k tomu jsme dostali zelenou barvu a udělali lístek a někteří si ze zbytku udělali obličej.        

                                                                                                          Marek Ř. a Matyáš 

DIVADLO

V úterý 5.11. jsme hráli maňáskové divadlo, byli jsme rozděleni do skupin. Každá skupina hrála něco jiného. 

Michal, Mikuláš a Petr - Princezna Michaelka Mikuláška I.

Jana, Saša, Iva S. - Perníková chaloupka

Iva M., Denda, Tereza- Zlatoskládka

Karel, Marek Ř., Filip - Červená Karkulka

Mates, Marek K., Vašek - Čert a Káča

Všechna divadla se nám líbila a zkusíme to zas.

                                                                                        Saša a Jana

WILD STICKS

Dne 1.10. nás navštívila hudební kapela WILD STICKS. Skupinu navštívila školka a základní škola. Trvalo to 1 hodinu. A všem se to líbilo.    

                                                                                    Iva M. a Denisa

Den plný prevence

Dne 3.10. se vybraní žáci účastnili 12. ročníku soutěže "Den plný prevence", který se konal na Střelnici v Českém Krumlově. Na stanovištích čekalo na soutěžící mnoho úkolů např. poskytování první pomoci, poznávání naší přírodu, střelba ze vzduchovky, hod granátem, test z dopravy, řešení mimořádných situací, správný výběr hasicího přístroje a další. Jako suvenýr si ze Střelnice naši žáci odvezli plné kapsy prázdných nábojů.

                                                                                                                             p. učitel Hilman

Záchrana tonoucího.
Střelba ze vzduchovky pod dohledem Policie ČR.
Naši těžkooděnci - zkouška neprůstřelných vest a zbraní.
Kterým z hasicích přístrojů to budu hasit?
Poznáváme naši přírodu.
A takhle řešíme test z dopravy.
A to je konečně vše. ;-)

 

Vyrábění pro babičky a dědečky.

V pondělí 30. září žáci celé školy vyráběli pro naše seniory. I páťáci si dali záležet a vytvořili sádrové obrázky, ke kterým ještě přidělají magnetky.Tím bude dárek nejen příjemný, ale i užitečný.                                                

                                                                                                             Pulkertová

vyrábění pro babičky a dědečky

Zvířecí den

V pátek 27. září jsme chtěli udělat překvapení prvňákům. Zvrtlo se to :-), ještě jsme šli do druhé a třetí třídy. Myslíme si, že se jim to líbilo a pevně věříme, žejsme jim udělali radost. Družina nám půjčila úžasný exemplář morče Čertíka. A k němu jsme tu měli dvě morčata, králíčka, kočičku a chameleona.

Chameleon - Denys, kočka - Popelka, morčata - Čertík, Bob a Pepina, králíček - Kačka.

Byl to pěkný den.                                                                žáci 5. třídy        

 

zvířecí den

BRLOŽSKÝ ZVONEK

 
 
18.06.2014 21:15

Hudba a rytmus nacházejí cestu k nejskrytějším místům duše.    ( Platón )

Soutěžní hudební dopoledne proběhlo v posledních dnech školního roku. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích.  Nejmladšími účastníky byli předškoláčci.