5. třída 2016/2017

29. září 2016-5.třída a malba v plenéru aneb Vodovky na Pašáku

 

20. října-Ježek leze do listí, zahrabe se a už spí....skupinový výtvarný projekt

20. října - Malí skřítci podzimní, nejsou zrovna rozumní ....přírodniny a skvělá třídní spolupráce. Poslouchali jsme "tahy štětcem, malování fixem, ...prostě ZVUKY VÝTVARNIČENÍ" a všichni se shodli na tom, že je to moc bavilo :-)

 

Skřítci podzimníčci - tentokrát v 3D podobě, děti jim vymyslely originální jména a ubytovaly je v "krabici přírodnici". Prý se jim bydlí dobře. Jen někteří mají smůlu...do krabice se jaksi nevešli.

Jak jsme vařili šípkový čaj

Nejprve jsme četli povídání o tom, jak šípkový čaj vařili Křemílek a Vochomůrka. Potom si děti vytvářely šípový keř pomocí foukanců tuše a lepením šípků. Čaj jsme si mezi tím uvařili a vypili. A protože nám zbyl čas, namalovaly si děti ještě vlastní hrnečky.

"Kafemlýnky" - kávu nám sice nenamlely, ale krásně se nám podařily. Děti si mlýnky nejprve nakreslily rudkou nebo uhlem, potom vystříhly a nalepily na pozadí, které malovaly olejovým pastelem přes mřížku. Byla to pro ně novinka a všichni se shodli, že je práce moc bavila. Byla to další příjemná dvouhodina "výtvarničení". :-)

 

 

Paní Zima-vytvořená z papíru, vlastních rukou a anilinek...Individuální i skupinová práce a výsledek?...

 

Stromy v zimě - pozadí anilinka nebo vodovka, strom z alobalu a papíroví kosíci. "Dneska to bylo docela náročné, hodina a půl práce", ale výsledek je

skvělý! :-) V pozadí naše další zimní výtvory...

Masopust ve škole 28.2.2017

Páťáci měli těžký úkol. Vytvořit z kartonu hudební nástroje. 2 hodiny náročné práce a výsledek byl na světě. V průvodu obcí šli hned za maskami sedmáků a na kopečku před poštou krásně zahráli a zazpívali Já jsem muzikant...Pochováním jejich basy končilo celé masopustní veselí...

18. května - výtvarný projekt Sochy a děti v Boudě v Českém Krumlově

                                                                             - dřevosochaři, alespoň na chvíli zažít ten pocit...

 

25.5.-Přírodniny v akci-práce v plenéru-les jako zdroj nevyčerpatelné inspirace