7.třída 2015/16

 

Rozvrh hodin 2015/2016

 

 

 

Pč jsou jednou za 14 dní. Dívky začínají 7. září a hoši začínají 9. září.

Třídní výlet

V pátek 3. června jsme se vypravili na školní výlet do Plzně. Tento výlet jsme měli naplánovaný takřka celý rok. Cestování vlakem a trolejbusem je velice zábavné. V Plzni jsme navštívili Techmánii. Pak jsme se přemístili na náměstí, kde jsme si dali zmrzku a prohlédli obchůdky. Následně jsme vyrazili směr hlavní nádraží. Někteří z nás se večer ještě vrátili do školy, kde jsme si zacvičili, snědli pizzu a shlédli pohádku. Pak už jsme si dali dobrou noc a ráno se vydali k domovu.

Světová kuchyně

Ve čtvrtek 17. března jsme v sedmé třídě uspořádali projektový den s tématem „Světová kuchyně“. Žáci se rozdělili do 4 skupin, každá si vybrala jeden stát a uvařila jejich tradiční jídlo. Zastoupeni byli: Italové s jahodovou polévkou, tiramisu, těstovinami s nivou a zeleninovým salátem. Angličani s vajíčky na slanině a fazolemi si jako dezert připravili cupcakes. Češi potěšili řízkem s bramborem, šunkovými a sýrovými závitky a štrůdlem. Poslední skupinou byli Číňani s čínskou polévkou a hranolky. Všichni žáci ochutnali ze všech jídel, vzájemně se ohodnotili a domů odcházeli najedeni a spokojeni s netradičním způsobem výuky. Nešlo jen o vlastní přípravu jídla, ale žáci si předem museli zjistit informace o dané zemi, lidech a jejich zvycích. Důležité také bylo, aby si dokázali nakoupit potraviny, rozdělit práci, spolupracovat, vzájemně si pomáhat. Myslím, že se celé dopoledne podařilo. 

Světová kuchyně

Jeden svět na školách

Ve středu 16. března jsme se vydali do Českého Krumlova na filmový festival "Jeden svět na školách". Festival se konal na několika místech v ČK, my si zamluvili místo na gymnáziu. Zhlédli jsme zde 3 krátké filmy o skutečných problémech z různých koutů světa. Témata byla: uprchlíci, vzdělání, stáří. Filmy byly postupně prodiskutovány. Každý z nás si s sebou domů odvezl různé pocity. Ještě se k nim během vyučování určitě vrátíme. 

Výlet do ČB

 

Ve čtvrtek 11.2. jsme jeli na výlet do ČB. Jeli jsme městskou. Dorazili jsme do kina cine star a šli jsme na film Ledová sezóna. Poté jsme dorazili do Jihočeského muzea na výstavu Šangri-la. Bylo to velice naučné a zajímavé. Výstava byla o Asii, Americe, Austrálii, Antarktidě. Například jsme se dozvěděli, že mají bohatou kulturu. Nejvíce mě zaujala "Bílá Tára". Bílá Tára je nazývána matkou všech bohů. Bílá je symbolem čistoty. Má sedm očí, aby viděla utrpení světa. Výstava byla rozdělena na navazující úseky. Nejvíce se mi líbila Nová Guynea. Když jsme skončili, tak jsme jeli zpátky do Brloha. Byl to skvěle prožitý den.                          Jana Postlová

 

 

Od 7:25 jsme čekali na zastávce, než pro nás přijel autobus. Nastoupili jsme a jen jsme čekali, než dojedeme na místo při příjezdu. Když jsme vystoupili, šli jsme do kina, tam jsme počkali na neznámou ženu, která nám odemkla kino. Odešli jsme do sálu číslo 3. Poté co jsme dokoukali film: NORT OF THE NORT, tak jsme odešli z kina na městský autobus. Kterým jsme dojeli k muzeu. V muzeu jsme navštívili výstavu Šangri-la. Sešli jsme se před muzeem. Odešli jsme na zastávku. Kde jsme počkali na autobus a odjeli jsme domu.                            Vašek Hrubeš

Výlet do ČB

Masopust

 

Vánoční besídka

Stezka odvahy

V pátek 6. 11. jsme připravili stezku odvahy pro všechny, kteří se nebojí bát se. Stezka probíhala na "Pašáku" a myslíme si, že se nám povedla. Děti v cíli získali diplom za nebojácnost a k teplému čaji i něco na zakousnutí.

Kabrňák 

16. září proběhlo již tradiční měření sportovních výkonů. Na tělocviku je nás málo a chuť sportovat přibývá, proto si dáváme za cíl opravdu se zlepšit alespoň v nějakých disciplínách.

Exkurze do Prahy

9. září jsme se zúčastnili exkurze do Národního zemědělského muzea, kde jsme si prohlédli výstavu "Od pravěku sloužím člověku" zaměřenou na obalový materiál, dále jsme shlédli výstavu s názvem "Les" a jako doplňek jsme se koukli na historické traktory.
Další část exkurze byla v ZOO. Tam jsme se zaměřili hlavně na Africkou zvířenu. 

Exkurze Praha

SEZNAM VYUČUJÍCÍCH A POMŮCEK NA ŠKOLNÍ ROK 2015/16

 
ČJ (p. uč. Kratochvílová)      čtenářský denník              pokračovat (nebo libovolný)
                                            školní sešit mluvnice         544
                                            diktáty                            pokračovat (nebo 524)
                                            domácí úkoly                    pokračovat (nebo 524)
                                            sloh                                  pokračovat (nebo 524)
                                            literatura                        pokračovat (nebo 524)
M (p. uč. Pulkertová)            školní sešit                     pokračovat (nebo 440)
                                            pětiminutovky                pokračovat (nebo 540)
Aj (p. uč. Pasovská)              školní sešit                        pokračovat (nebo 544)
                                            slovníček                        pokračovat (nebo libovolný)
Př (p. uč. Jůzlová)               pokračovat (nebo 440)
Ov (p. uč. Turková)             pokračovat (nebo 544)
D (p. uč. Kratochvílová)      pokračovat (nebo 544)                            
Hv (p. uč. Kratochvílová)    pokračovat (nebo notový sešit)
Z (p. uč. Pulkertová)           portfolio
F (p. ř. Hlaváčková)            525 nebo 545
Vv (p.uč. Turková)              čtvrtka A3 10x, čtvrtka A4 20x, vodovky, tempery, lepidlo velké v tyčce, barevné papíry, nůžky, kelímek, hadřík, podložka, štětec kulatý 2x, štětec plochý 2x, anilinové barvy
 
Tv hoši (p. uč. Pulkertová)     sportovní oblečení do tělocvičny a na ven (boty do tělocvičny prosím jiné než na ven)
Tv dívky (p. uč. Němcová)     sportovní oblečení do tělocvičny a na ven (boty do tělocvičny prosím jiné než na ven)
 
Pč hoši (p. uč. Pulkertová)       pracovní oděv, pomůcky domluvíme před hodinou
Pč dívky (p. uč. Jůzlová)          pracovní oděv, pomůcky domluvíme před hodinou