8. třída

 

Ještě pořád nám někdo chybí, takže nemáme úvodní fotku, ale brzy se nám ji snad podaří udělat. Přibyli nám 2 noví spolužáci. V září Akim a v říjnu Martina. Takže už nás je celkem 13 :-)

6.10. Kreslení v plenéru

Bylo krásné podzimní dopoledne, které přímo lákalo k vypravení se na kopec nad školou. Barvy podzimu a krajina v okolí obce tak byla pro tento den námětem našeho výtvarného snažení..

24.10.-Burza škol v Českém Krumlově

14.11.-putovní výstava Legiovlak-nádraží v Českém Krumlově

Dozvěděli jsme se leccos o legionářích za 1. světové války. Vagóny byly vybaveny dobovými předměty a měli jsme skvělého průvodce, který mluvil slovensky. Vůbec nám to nevadilo, naopak :-)

23.11.-Vzdělání a řemeslo České Budějovice

Nejprve všichni před výstavištěm v Čes. Buděj. u poutače. Poté Daniel míchal drinky.

8.12.- Voňavý advent v klášterech v Čes.Krumlově

Jeli jsme spolu se šesťáky, dozvěděli jsme se něco o tradicích adventu a Vánoc, hádali vůně, hráli divadlo o Mikulášovi a vytvářeli si svíčky.

20.12. nástěnka PANÍ ZIMA

Ve středu už jsme se neučili. Paní učitelka pojala nápad a vytvářeli jsme velkou nástěnku na spojovací chodbu. Výsledek je vynikající-osmáci jsou skvělí pomocníci :-)

 

21.12.- školní Besídka

Foto ve třídě, když jsme čekali, až na nás přijde řada. Letos jsme tančili na písničku Pochod Eskymáků od J. Nohavici.

Měli jsme předvádět něco jiného, ale bohužel nám plány zhatili někteří rodiče, kteří měli pocit, že je to hloupost a svým dětem tak nasadili brouiky do hlavy, takže se na poslední chvíli nacvičovalo toto krátké vystoupení

22.12.-třídní Besídka

Nejprve jsme zpívali koledy a ještě s kytarou i jiné songy. Štěpán hrál vážně skvěle! Rozdali jsme si dárky. Největší úspěch měla Janička, která pro všechny přinesla balónky s heliem :-) Součástí dárku pro děti od paní učitelky byl i zážitkový dárek.-výroba svíček ze včelího vosku. Všichni si je pak mohli vzít domů a přinesli je i paním učitelkám, které měly velkou radost. Byl to příjemný den!

Děkuji všem rodičům za cukroví a dárečky pod stromečkem. Díky i za podporu během roku. Lukášovi za krásný stromeček, Martině za ozdobičky, Hrubešovým za zelňáky, atd., atd. :-)

13. 2. Masopust ve škole